Strona główna
Zakładanie i likwidacja spółek: jakie wsparcie oferuje kancelaria adwokacka?
Zakładanie i likwidacja spółek: jakie wsparcie oferuje kancelaria adwokacka?

21.06.2024

Zakładanie i likwidacja spółek: jakie wsparcie oferuje kancelaria adwokacka?

Zakładanie i likwidacja spółek to procesy, które mogą być skomplikowane i czasochłonne. Wsparcie kancelarii adwokackiej może okazać się nieocenione w takich sytuacjach. Kancelaria adwokacka oferuje szeroki zakres usług prawnych, dzięki którym procesy te przebiegają sprawnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

 

Wsparcie przy zakładaniu spółki

 

Kancelaria adwokacka może pomóc w założeniu różnych rodzajów spółek, takich jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.), spółka akcyjna (S.A.) czy spółka jawna (s.j.). Adwokat pomoże w przygotowaniu niezbędnych dokumentów, takich jak umowa spółki, statut czy wnioski do Krajowego Rejestru Sądowego. Ponadto kancelaria może doradzić w kwestii wyboru odpowiedniej formy prawnej dla prowadzonej działalności oraz udzielić wsparcia przy rejestracji spółki w odpowiednich urzędach.

 

Doradztwo podatkowe i księgowe

 

Zakładanie spółki wiąże się również z koniecznością rozliczenia podatkowego oraz prowadzenia księgowości. Kancelaria adwokacka może doradzić w zakresie optymalizacji podatkowej oraz pomóc w wyborze odpowiedniej formy opodatkowania. Ponadto adwokat może współpracować z biurem rachunkowym, które zajmie się prowadzeniem ksiąg rachunkowych spółki oraz sporządzeniem sprawozdań finansowych.

 

Pomoc prawna w bieżącej działalności spółki

 

Kancelaria adwokacka może również świadczyć usługi prawne na rzecz spółek już istniejących. Adwokat może udzielać porad prawnych w zakresie prawa gospodarczego, handlowego czy karno-skarbowego. Kancelaria może reprezentować spółkę przed sądami oraz innymi organami administracji publicznej, a także pomagać w sporządzaniu i negocjowaniu umów handlowych, jak również w dochodzeniu należności od kontrahentów.

 

Wsparcie przy likwidacji spółki

 

W przypadku zakończenia działalności gospodarczej kancelaria adwokacka (Gniezno) może świadczyć wsparcie przy likwidacji spółki. Adwokat pomoże w przygotowaniu niezbędnych dokumentów oraz przeprowadzi przez cały proces likwidacji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Ponadto kancelaria może doradzić w kwestii podziału majątku spółki między wspólników oraz pomóc w rozwiązaniu ewentualnych sporów związanych z likwidacją.

 

Korzystanie z usług kancelarii adwokackiej może znacznie ułatwić proces zakładania i likwidacji spółek. Wsparcie adwokata pozwala na uniknięcie błędów oraz zapewnia zgodność z obowiązującymi przepisami prawa, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania spółki.